Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Setne urodziny mieszkańca podrzeszowskiej Trzciany!

Fot. Adam Dziedzic facebook.com

GMINA ŚWILCZA. W niedzielę 18 grudnia 2022 r. Henryk Piątek z miejscowości Trzciana (gmina Świlcza) obchodził setne urodziny.

Jubilata z życzeniami i prezentami odwiedził wójt gminy Świlcza Adam Dziedzic wraz z sołtysem miejscowości Trzciana Kazimierzem Łagowskim. Delegacja w w/w osobach złożyła najserdeczniejsze gratulacje, życzenia dobrego zdrowia oraz wszelkiej pomyślności przekazując słodki upominek, bukiet kwiatów oraz dyplom. Setne urodziny Pana Henryka były obchodzone w miłej atmosferze z udziałem najbliższej rodziny i było okazją do licznych wspomnień i refleksji na temat recepty na długie życie.

Jest to okazja niecodzienna i doniosła. Niewielu z nas ma możliwość obchodzenia setnych urodzin. Sto lat, to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia, to czas w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości. Dane było Panu Henrykowi przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nim związanych. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Pana sędziwy wiek jest naszym wspólnym drogocennym dziedzictwem – czytamy w komunikacie wójta Świlczy.