Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Sekcja zwłok Roksany R. może wskazać nowy trop

Jak ustaliła Wirtualna Polska, już w poniedziałek odbędzie się sekcja zwłok Roksany R. Mieszkanka Skarszew, która zaginęła 2 dni po swoim ślubie, została w sobotę wyłowiona z dna jeziora w pobliżu miejsca zamieszkania.

W sprawie tajemniczej śmierci Roksany R. wciąż więcej jest pytań niż odpowiedzi. Dlatego śledczy nie przerywają swojej pracy, którą nadzoruje teraz Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim. – Zlecona została już sekcja zwłok. Badanie, którego celem jest ustalenie przyczyny zgonu odbędzie się w poniedziałek – informuje w rozmowie z Wirtualną Polską prokurator rejonowy Anita Kniga-Węzik.

Jak dodaje, „sprawa prowadzona jest w kierunku artykułu 155 kk”. Chodzi tu o zapis kodeksu karnego stanowiący, że „kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Roksana R wyszła z domu w Skarszewach (woj. pomorskie) po bułki 3 grudnia około godz. 8.30 rano. Jak ustaliła Wirtualna Polska, nie wzięła jednak ze sobą telefonu ani portfela. Jej ciało w samochodzie nurkowie odnaleźli na dnie jeziora Borówno Wielkie w pobliżu miejsca zamieszkania. Dlaczego auto wpadło do wody? Może doszło do wypadku?

Zdaniem lokalnych mediów na nieszczęśliwy wypadek wskazuje fakt, że w pobliżu miejsca wyłowienia auta znaleziono niewielkie fragmenty karoserii. Wskazywałoby to na hipotezę, że Roksana R. uderzyła w jakąś przeszkodę, a potem straciła panowanie nad kierownicą i wjechała do jeziora. – To wyjaśnią śledczy, ale nie słyszałem, żeby w tym miejscu doszło kiedyś do podobnego zdarzenia – przyznaje w rozmowie z Wirtualną Polską jeden z miejscowych funkcjonariuszy.

Ponieważ kilka miesięcy wcześniej kobieta poroniła, nie wykluczana jest również teoria mówiąca o depresji i samobójstwie.- Bierzemy po uwagę każdy, nawet najgorszy scenariusz – mówiła w rozmowie z Wirtualną Polską jeszcze przed odnalezieniem ciała kuzynka ofiary. – Roksana nie ma żadnych wrogów i większość czasu spędza w domu. Na ślubie, czyli dwa dni przed zaginięciem zdawała się być spokojna i szczęśliwa – dodawał.

źródło: materiały WP