Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zima 2023/2024

Sędzia Artur Lipiński będzie gościem studentów WSPiA

Fot. Materiały prasowe

„Nieletni wobec prawa” to temat kolejnego spotkania z ciekawym człowiekiem w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Organizatorem spotkania jest działające w uczelni Koło Naukowe Karnistów „LEX”. Osoby zainteresowane dyskusją zapraszamy w najbliższy poniedziałek 27 marca 2023 r. o godzinie 12:00.  

Spotkania z ciekawym człowiekiem organizowane są w WSPiA od wielu lat. Są to spotkania m.in. z przedstawicielami służb mundurowych działających na Podkarpaciu, przedstawicielami profesji związanych z administracją, prawem i biznesem. Celem spotkań jest przedstawienie specyfiki różnych zawodów. W czasie wykładów zaproszeni goście opowiadają m.in. o tym, jakie warunki należy spełnić, aby zostać przyjętym do pracy oraz z jakimi wyzwaniami i obowiązkami wiąże się praca w danym zawodzie. 

Tym razem gościem cyklu „Spotkanie z ciekawym człowiekiem” będzie Artur Lipiński, Sędzia II Wydziału Karnego i Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Krośnie, znany z serialu paradokumentalnego „Sąd Rodzinny”. Spotkanie pt. „Nieletni wobec prawa” organizowane przez Koło Naukowe Karnistów „LEX” podzielone będzie na dwie części. W pierwszej Sędzia Artur Lipiński omówi zagadnienia związane z ustawą o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, kodeksem karnym oraz kodeksem rodzinnym i opiekuńczym. Ponadto przybliży słuchaczom wykonywany zawód sędziego. W drugiej części zorganizowany zostanie panel dyskusyjny, podczas którego studenci będą mogli zadawać pytania dotyczące problematyki nieletnich oraz zawodu sędziego.

Spotkanie z Sędzią Arturem Lipińskim pt. „Nieletni wobec prawa” ma charakter otwarty. Mogą w nim uczestniczyć wszyscy studenci WSPiA oraz osoby zainteresowane tematyką spotkania. Wykład oraz dyskusja odbędą się w najbliższy poniedziałek 27 marca 2023 r. w Sali 1,18 (aula, 1 piętro, budynek A). Start godzina 12:00.

Spotkania z ciekawym człowiekiem 

Spotkania z praktykami w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej organizują różne Kolegia Dydaktyczne oraz Koła Naukowe. Spotkania mają charakter otwarty i uczestniczyć w nich mogą wszyscy studenci WSPiA. Do tej pory odbyły się dyskusje m.in. z Płk. Andrzejem Sąsiadkiem – ekspertem z zakresu wywiadu gospodarczego byłym funkcjonariuszem UOP oraz MSW, gen. bryg. Dominikiem Traczem – Komendantem Straży Granicznej, gen. Józefem Gdańskim, Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie oraz podinsp. Piotrem Łowickim, dowódcą Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego policji w Rzeszowie. Gościem WSPiA w ramach „Spotkań z ciekawym człowiekiem” był również Thomas Jaworski, Honorowy Sędzia Hrabstwa Alachua na Florydzie, Prof. Raymond Taras z Tulane University w Nowym Orleanie, USA; prof. Liqun Cao, światowej sławy kryminolog, wykładowca Ontario Tech University oraz Robert Worrell, Oficer Łącznikowy Królestwa Wielkiej Brytanii ds. Zwalczania Przestępczości Finansowej.

(ip)