Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zima 2023/2024

Rzeszowski student został członkiem prestiżowego Stowarzyszenia Mensa

Mateusz Nowak w pracy. Fot. WSIiZ

RZESZÓW. Mateusz Nowak, student trzeciego roku na kierunku Zarządzanie rzeszowskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania został wpisany na listę Mensy, stowarzyszenia skupiającego najinteligentniejszych ludzi na świecie. Rzeszowski student ma też na koncie wiele innych osiągnięć i wyróżnień związanych z fotografią.

Mensa jest stowarzyszeniem non-profit, które powstało w Anglii w 1946 roku. Została stworzona przez Rolanda Berrila, adwokata, i dra Lance?aWare?a, naukowca i prawnika. Ich oryginalną ideą było powołanie do życia stowarzyszenia ludzi inteligentnych, legitymujących się wysokim ilorazem inteligencji (IQ). Jedynym kryterium przynależności do niego jest IQ zawierające się w górnych 2% populacji.

Członkostwo w Stowarzyszeniu Mensa jest dla mnie sporymwyróżnieniem. Weryfikacja poziomu IQ odbywa się poprzez organizowane przez Mensę sesje testowe, które się przeprowadzane są okresowo w największych polskich miastach. Osiągnięcie wyniku IQ powyżej 130 w skali Wechslera kwalifikuje daną osobę do wstąpienia do Mensy ? informuje Mateusz Nowak, nowy członek Stowarzyszenia Mensa Polska.

Ponad 1300 członków Mensy w Polsce!

Do Stowarzyszenia należy ok. 134 tys. osób w ponad 100 krajach. W Polsce Mensa liczy ponad 1300 członków, od niedawna do tej grupy należy rzeszowski student Mateusz Nowak, który również ma sporo sukcesów w dziedzinie fotografii.

Hobbystycznie od ponad 20 lat związany jestem z fotografią, zawodowo od kilkunastu lat z bankowością, obecnie pełnie funkcjędyrektora oddziału Eurobanku w Krośnie. Swoje umiejętności fotograficzne miałem okazje doskonalić pod okiem m.in. Marka Lapisa (artysta fotograf, członek ZPAF) podczas warsztatów zorganizowanych na WSIiZ w ramach działania Kola Naukowego Fotografii Diafragma, oraz Przemysława Niepokoja-Hepnara, wielokrotnie nagradzanego w konkursach fotografa z Krosna ? informuje Mateusz Nowak.

Sukcesy Mateusza Nowaka

Mateusz Nowak na swoim koncie ma kilka sukcesów fotograficznych m.in. zdobył drugą nagrodę główną i nagrodę publiczności podczas 9. Ogólnopolskiego Biennale Fotografii Krosno (2018), honorowe wyróżnienie Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP oraz honorowe wyróżnienie słowackiego fotoklubu BARDAF podczas 6. Międzynarodowego Salonu Fotografii w Bardejowie na Słowacji (2017), nagrodę krośnieńskiego fotoklubu RCKP podczas 5. Międzynarodowego Salonu Fotografii w słowackim Bardejowie (2016), a także nagrodę publiczności podczas 8. Ogólnopolskiego  Biennale Fotografii „Miasto i ludzie – pozdrowienia z Krosna”.

Sukcesy naszych studentów bardzo cieszą, tym  bardziej, że osiągają je w różnych dziedzinach tj. nauce, sztuce, kulturze czy sporcie. Wpisanie Pana Mateusza Nowaka na listę najinteligentniejszych Polaków jest wielkim jego osiągnięciem i niejako dopełnieniem aktywności na uczelni, a także w dziedzinie fotografii ? podsumowuje Dominik Łazarz, rzecznik prasowy WSIiZ.