Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rzeszowska odsłona kampanii Time to Move. Szczegółowe informacje!

Fot. Materiały organizatorów

34 kraje europejskie, w tym Polska (również miasto Rzeszów) bierze udział w kampanii Time to Move organizowanej w październiku przez sieć Eurodesk przy wsparciu programu Erasmus+.

Kampania Time to Move ma zwrócić uwagę młodych Europejczyków na szanse czekające na nich za granicą oraz popularyzować źródła informacji o międzynarodowej mobilności.To kampania o możliwościach, dzięki którym młody człowiek może wziąć udział w międzynarodowym projekcie, odkrywać Europę lub zyskać doświadczenie potrzebne w przyszłej pracy – informuje Ewa Nowak-Koprowicz z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Na stronie inicjatywy timetomove.eurodesk.eu młodzież z całej Europy może uzyskać informacje o studiach, stażach lub wolontariatach za granicą oraz znaleźć ciekawe wydarzenia młodzieżowe. Jak się okazuje, w październiku jest ich co nie miara. Eksperci Eurodesku zapraszają młodych ludzi do udziału w jesiennych spotkaniach informacyjnych. Udział w większości imprez jest bezpłatny.

Konkurs „Time to Move! Odkrywajmy Europę!”

W ramach rzeszowskiej odsłony kampanii, obok spotkań informacyjnych, Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesk Polska w Rzeszowie wraz z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct-Rzeszów oraz Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie realizują konkurs pt. Time to Move! Odkrywajmy Europę!

Od dziś, przez cztery dni na portalu www.europedirect-rzeszow.pl będą pojawiać się pytania dotyczące obszarów działania UE. Każdy kto zna odpowiedź może udać się do jednej z filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie lub do siedziby Europe Direct-Rzeszów przy ul. Sucharskiego 2, pok. 143 po egzemplarz bestsellerowej europejskiej publikacji „Odkryjmy Europę”. – wyjaśnia Ewa Nowak-Koprowicz.

Ponadto sieć Eurodesk zaprasza młodych ludzi do udziału w konkursie na projekt koszulki nawiązującej do tematyki kampanii Time to Move. Na autorów najciekawszych pomysłów czekają nagrody! Szczegóły na portalu eurodesk.pl.