Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rzeszów. W niedzielę utrudnienia w ruchu!

W najbliższą sobotę i niedzielę w Rzeszowie odbędzie się impreza rekreacyjno – sportowa pn. Rzeszowski Festiwal Rowerowy „Rzeszów BIKE Festiwal”. Częścią imprezy będzie niedzielny wyścig kolarski. Jego trasa przebiegała będzie ulicami Rzeszowa, które zostaną częściowo lub całkowicie zamknięte dla ruchu.

W najbliższą sobotę i niedzielę w Rzeszowie odbędzie się impreza rekreacyjno-sportowa pn. Rzeszowski Festiwal Rowerowy „Rzeszów BIKE Festiwal”. W sobotę organizatorzy przewidzieli rekreacyjny przejazd rowerowy. Przejazd zwartej kolumny rowerzystów pilotowany będzie przez policjantów z wydziału ruchu drogowego i nie będzie powodował utrudnień.

Część niedzielna składać się będzie z Rodzinnej Parady Rowerowej również bez utrudnień oraz wyścigu kolarskiego. Trasa wyścigu przebiegać będzie ulicami miasta. W związku z tym pojawią się utrudnienia na niektórych rzeszowskich ulicach. Trasa wyścigu będzie przebiegała ulicami Słowackiego gdzie na wysokości ul. Króla Kazimierza umiejscowiono start. Następnie zawodnicy przejadą ulicami Matejki, Plac Farny, Moniuszki, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Rejtana, Kopisto, Most Zamkowy, Kilara, Słowackiego do ul. Króla Kazimierza, gdzie będzie meta zawodów.

Od godziny 10.30 do godz. 14, ulice: Słowackiego (od ul. Kościuszki), Matejki, Plac Farny, Moniuszki, Kilara (od Mostu Zamkowego do ul. Słowackiego) zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu. W tych samych godzinach na Al. Cieplińskiego (od wysokości ronda Żołnierzy Wyklętych) zamknięte zostaną dwa pasy ruchu w kierunku Piłsudskiego. Podobnie na  Al. Piłsudskiego, Rejtana, Kopisto i Moście Zamkowym zamknięte zostaną dwa pasy ruchu.

Trasę i przylegające do niej skrzyżowania nadzorowane będą przez policjantów z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy.

źródło: policja.pl