Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rzeszów. Jutro debata społeczna z dyrektorami szkół i pedagogami

RZESZÓW. Profilaktyka i odpowiedzialność prawna nieletnich, działania interwencyjne i obowiązki szkoły w postępowaniu z nieletnimi wynikające z przepisów prawa, to tematy organizowanej przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Debata skierowana do przedstawicieli szkół różnego szczebla z Rzeszowa odbędzie się 17 maja br. w auli Szkoły Podstawowej nr 18 przy ul. BŁ. Karoliny 21 w Rzeszowie.

Debata odbędzie się 17 maja br. o godz. 9.00 w auli Szkoły Podstawowej nr 18 przy ul. BŁ. Karoliny 21 w Rzeszowie.

Organizowana przez Komendę Miejska Policji w Rzeszowie debata będzie kolejnym spotkaniem z cyklu ?Porozmawiajmy o bezpieczeństwie ? możesz mieć na nie wpływ?. Debata jest adresowana do pedagogów i dyrektorów szkół wszystkich szczebli z Rzeszowa. Została zatytułowana ?Przestępczość wśród nieletnich ? współpraca placówek oświatowych z Policją?.

Jej celem jest omówienie dotychczasowych zasad współpracy funkcjonariuszy rzeszowskiej komendy z dyrektorami, pedagogami i nauczycielami z placówek oświatowych z terenu miasta Rzeszowa. Podczas dyskusji z zebranymi, przyjęte zostaną wnioski usprawniające współpracę na tym polu.

Na spotkaniu omówione zostaną następujące zagadnienia:

  • przestępczość i demoralizacja wśród nieletnich ? przejawy, odpowiedzialność prawna, profilaktyka;
  • działania interwencyjne i procedury postępowania nauczycieli w sytuacjach kryzysowych wobec nieletniego popełniającego czyn karalny lub przejawiającego oznaki demoralizacji;
  • obowiązki dyrektorów szkół wynikające z Ustawy o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich;
  • rola i zadania dzielnicowego w zakresie przeciwdziałania niedostosowaniu społecznemu nieletnich;
  • prezentacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Źródło: Policja