Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rzeszów: DUŻE SZCZĘŚCIE młodego kierowcy!

Fot. policja.pl

O dużym szczęściu może mówić kierowca volkswagena golfa, który wczoraj wypadł z drogi i zjechał ze skarpy. Na szczęście kierowca nie odniósł żadnych obrażeń.

O tym zdarzeniu dyżurny miejski został powiadomiony wczoraj, tuż po godz. 22. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, na parkingu dolnym przy Hali Podpromie, zastali 20-letniego kierowcę, mieszkańca województwa ślaskiego i zniszczony pojazd.

Z ustaleń policjantów rzeszowskiej drogówki wynika, że do zdarzenia doszło na skutek niedostosowania prędkości do warunków atmosferycznych panujących na drodze. Volkswagen jechał od strony ul. Szopena w kierunku ul. Kilara. Na skrzyżowaniu jego pojazd zjechał z drogi i stoczył się po skarpie na parking dolny Hali Podpromie. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

20-letni kierowca za swoją nieodpowiedzialną jazdę został ukarany mandatem karnym.

Funkcjonariusze po raz kolejny apelują i przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przy zmiennych warunkach atmosferycznych koła tracą przyczepność. Wykonywanie wszelkich manewrów – wyprzedzanie, wymijanie, wchodzenie w zakręt – mogą skończyć się tragicznie. Starajmy się przewidywać zagrożenia. Nie przekraczajmy dozwolonych prędkości. Bądzmy ostrożni.

źródło: policja.pl