Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rzeszów: bezpłatne przejazdy dla uczniów. Ważny komunikat rzeszowskiego ZTM

Zdjęcie ilustracyjne

RZESZÓW.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wydał ważny komunikat. Dotyczy on uprawnień do bezpłatnych przejazdów dla uczniów.

Treść komunikatu publikujemy poniżej:

Drogi Uczniu,

Nie przedłużyłeś ważności uprawnień do bezpłatnych przejazdów? Nie zwlekaj! Zgłoś się do nas jak najszybciej. Weź ze sobą:

1. Rzeszowską Kartę Miejską – karta wystawiana w poprzednim roku nadal jest ważna, jeśli jeszcze jej nie masz – wystawimy Ci nową na miejscu;

2. ważną legitymację szkolną podbitą na rok szkolny 2019/2020;

3. potwierdzenie rozliczania podatku dochodowego za poprzedni rok kalendarzowy, potwierdzające adres zamieszkania na terenie miasta Rzeszowa przez rodzica, opiekuna prawnego lub Ciebie jeśli jesteś pełnoletni i rozliczasz się samodzielnie. Aby to potwierdzić wystarczy, że okażesz nam w wersji papierowej jeden z poniższych dokumentów:

a) pierwszą stronę zeznania podatkowego wraz z wpisanym adresem zamieszkania oraz Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (ważne – na pierwszej stronie zeznania w poz 3. musi być wpisany numer z UPO);

b) kopię pierwszej strony zeznania podatkowego wraz z wpisanym adresem zamieszkania z potwierdzeniem złożenia go w Urzędzie Skarbowym;

c) zaświadczenie z Urzędu Skarbowego potwierdzające fakt rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych wraz z informacją o adresie zamieszkania wskazanym w złożonym do urzędu PIT.

Jeśli masz powyżej 16 lat możesz zgłosić się do nas z kompletem dokumentów sam. Jeśli jesteś młodszy – z dokumentami musi przyjść Twój rodzic albo opiekun prawny.

Dokumenty przynieś do jednego z naszych Punktów Obsługi Podróżnego mieszczących się:

– przy ul. Lisa Kuli 20 (pon-pt 10:00 – 19:30, pierwsza i ostatnia sobota miesiąca 10:00 – 14:30);
– przy ul. Grottgera 22 (pon. – pt 8:00 – 17:30, pierwsza i ostatnia sobota miesiąca 10:00 – 14:30);
– przy ul. Targowej 1 (pon. – pt 8:00 – 17:30, pierwsza i ostatnia sobota miesiąca 10:00 – 14:30);
– przy ul. Trembeckiego 3 (pon. – pt. 7:30 – 14:45);
– w Galerii Nowy Świat ul. Krakowska 20 (pon. – sob 10:00 – 17:30);
– w C.H. Plaza Rzeszów ul. Rejtana 65 (pon. – sob 10:00 – 17:30);
– na Dworcu Lokalny ul. Towarnickiego 7 (pon. – pt. 8:00 – 15:30).

Dzieci do lat 7 mogą jeździć z nami bezpłatnie. Przy kontroli wystarczy okazać dokument potwierdzający wiek dziecka (np. dowód tymczasowy, paszport, akt urodzenia).

Nie zwlekaj! Przedłuż swoje uprawnienia już dziś!

źródło: ZTM Rzeszów