Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rozpoczął się sezon na jednoślady. Policja: patrz w lusterka!

RZESZÓW. Rozpoczął się już sezon na jednoślady. Na drogach coraz częściej widzimy motocyklistów. Pamiętajmy – w zderzeniu z samochodem, mają oni niewielkie szanse na to, żeby wyjść z wypadku bez szwanku. Zachowajmy szczególną ostrożność na drodze ? informuje policja.

Na drogach regionu już widać motocyklistów, którzy odkurzyli po zimie swoje jednoślady i wyjechali na ulice. W zderzeniu z samochodem, motocyklista ma małe szanse na wyjście bez szwanku. Już samo zderzenie z lusterkiem auta, często kończy się w sposób tragiczny na przykład kalectwem.

Pamiętajmy, że kierujący motocyklami należą do grupy tzw. „niechronionych użytkowników dróg” – tzn., że poza ubraniem, czy też kaskiem, przed zderzeniem nic ich nie ochrania. Zdecydowanie inaczej sytuacja wygląda w przypadku kierujących autem, których chronią pasy, poduszki powietrzne, a nawet konstrukcja samochodu.

Podkarpaccy policjanci apelują do kierowców samochodów, żeby zachowali szczególną ostrożność wobec osób poruszających się jednośladami. Natomiast do motocyklistów – o rozwagę. Pamiętajmy, że do największych nieszczęść z udziałem kierujących motocyklami dochodzi w przypadku, gdy nad rozsądkiem bierze górę brawura i zbyt szybka jazda. Myśl, że ?jestem nieśmiertelny, a droga należy tylko do mnie?, nie prowadzi do niczego dobrego. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, a nie to, żeby jak najszybciej dojechać do celu ? mówią policjanci.

Źródło: Policja