Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Resovia liderem 3 ligi. Stal Rzeszów dogania czołówkę!

RZESZÓW. Czy ktokolwiek spodziewał się tego, że oba rzeszowskie zespoły będą skutecznie walczyć o awans do 2 ligi piłkarskiej? Teraz staje się to faktem. Resovia nadal pewnie gra, co daje wyraz w zajmowaniu pierwszego miejsca w tabeli. Stal Rzeszów, po przegranych meczach z Motorem Lublin oraz Chełmianką Chełm wraca na właściwy tor.

Aktualnie w tabeli prowadzi Resovia, chociaż ma tyle samo punktów co Chełmianka i Motor. Stal Rzeszów z 42 punktami na koncie, traci do lidera już tylko 4 punkty.

Wczorajsze zwycięstwo Resovii ze Spartakusem Daleszyce (1:0) spowodowało, że rzeszowski zespół znalazł się na szczycie trzecioligowej tabeli. Mimo faktu, że na górze tabeli jest dość ciasno, możemy być pewni jednego: Resovia nie odpuści i o awans będzie walczyć do samego końca.

Rozpędzona Stal

Dużym zaskoczeniem jest z kolei postawa rzeszowskiej Stali. Zwycięstwo w półfinale Okręgowego Pucharu Polski z Izolatorem Boguchwała tchnęło nowego ducha w zespół. Pewne zwycięstwa z Karpatami Krosno, Wiślanami Jaśkowice, a wczoraj z Wólczanką Wólką Pełkińską zakryły niepowodzenia z Motorem Lublin i Chełmianką Chełm. Biało ? Niebiescy zaczynają grać ofensywną piłkę, trzymając przy tym na wysokim poziomie defensywę. Postawa zawodników Tadeusza Krawca napawa optymizmem.

Już 16 maja odbędą rzeszowskie derby. Gospodarzem spotkania będzie Resovia. Kto zwycięży? Ciężko na ten moment cokolwiek powiedzieć. Jednak z pewnością oba zespoły będą chciały za wszelką cenę zwyciężyć. Stawką będzie nie tylko pokonanie przeciwnika, ale możliwe że ten mecz zaważy o awansie Stali lub Resovii do wyższej klasy rozgrywkowej.