Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Telefony komórkowe_kreacje_świąteczne - zobacz na Ceneo

Przywrócenie koncertów na stadionach? „Zwróciłem się o to do premiera”

Gliński: Przywrócenie koncertów na stadionach? Zwróciłem się o to do premiera

„Ja bym chciał, żeby to było tak samo z koncertami, jak na stadionach (i meczach – przyp. red.). Jeżeli mamy wprowadzić te 25 proc. według sektorów, to już sporo ludzi tam może wejść. To samo powinno być z koncertami. Mam nadzieję, że tak będzie. (…) Ja się zwróciłem (do premiera – przyp. red.) o to, żeby można było jak najszybciej wprowadzić” – powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Piotr Gliński. Jak ocenił wicepremier i minister kultury, „powinniśmy w tym kierunku iść, bo faktycznie z jednej strony sytuacja epidemiczna się w Polsce polepsza, ogniska są skoncentrowane w kilku miejscach (…) a z drugiej strony Polacy na tyle są złaknieni tej nowej normalności czy normalności, że wyraźnie prą do tego, żeby obostrzenia rozluźnić”. Dopytywany o datę rozluźnienia obostrzeń, Gliński stwierdził, że ma nadzieję, że w lipcu będzie to możliwe.

Robert Mazurek dopytywał polityka PiS o trwającą kampanię wyborczą. Gliński ostro skrytykował opozycję. „Mamy bardzo dziwną kampanię. Wykorzystano w niej bardzo trudną, tragiczną sytuację związaną z epidemią w sposób bezwzględny. (…) Opozycja polska wykorzystała, uniemożliwiła wyborów w konstytucyjnym terminie. (…) W sposób bardzo niski wykorzystała tę sytuację” – stwierdził. „Zniszczono polską demokrację także przez to” – mówił gość RMF FM.

Więcej na RMF24.PL