Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Profilaktyczne badania dla mieszkańców gminy Tyczyn [PROGRAM]

Fot. Materiały organizatorów

Urząd Miejski w Tyczynie zaprasza mieszkańców miasta i okolic na bezpłatne badania w ramach akcji profilaktycznej „Zdrowie na zimę”. Podczas imprezy będzie można uzyskać bezpłatne porady dotyczące wad postawy i chorób układu ruchu, wykonać badania EKG, a także wziąć udział w zajęciach z redukcji stresu.

Wydarzenie odbędzie się  8 grudnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tyczynie, w godz. 10.00 – 16.00.

Na uczestników czekają m.in.:  konsultacje z wykwalifikowanym fizjoteraputą, który szczególną uwagę poświęci problemom układu ruchu u dorosłych i ocenie wad postawy u dzieci. Uzupełnienie konsultacji  stanowić będzie prezentacja odpowiednich ćwiczeń korekcyjnych.

Na miejscu wykonywane będą również badania EKG, które następnie zinterpretuje doświadczony lekarz. Oprócz tego, na stanowisku pielęgniarskim przeprowadzane będą pomiary ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi.

Dodatkowo, wszyscy chętni będą mieli możliwość uczestnictwa w wykładach na temat choroby wrzodowej żołądka, prowadzonych przez farmaceutę – Przemysława Szybkowskiego. Wykłady odbędą się o godz. 10.30 i 13.30. Następnie każdy z obecnych będzie miał możliwość wykonania szybkich testów na helicobacter pylori – bakterii, której obecność zwiększa ryzyko zapaleń żołądka
i wrzodów .

Dla uczestników przygotowano również warsztaty z redukcji stresu z masażem twarzy i dłoni, prowadzone przez trenera personalnego – Konrada Mężyńskiego.Dodatkową atrakcję stanowić będą konkursy z nagrodami i animacje dla dzieci.

Celem akcji  „Zdrowie na zimę” jest podniesienie świadomości mieszkańców gminy Tyczyn na temat chorób cywilizacyjnych, wywołanych stresem i niezdrowym trybem życia oraz profilaktyka chorób układu ruchu.

Szczegółowy program:

  • 10.30 i 13.30 – wykład na temat choroby wrzodowej żołądka – Przemysław Szybkowski, farmaceuta
  • testy na obecność Helicobacter Pylori
  • zajęcia z redukcji stresu z masażem twarzy i dłoni – Konrad Mężyński, trener personalny
  • pomiary ciśnienia i cukru we krwi
  • ocena wad postawy u dzieci
  • poradnictwo dla osób z chorobami układu ruchu
  • EKG z interpretacją lekarza
  • konkursy z nagrodami
  • animacje dla dzieci

INFORMACJE O WYDARZENIU „ZDROWIE NA ZIMĘ”:

Organizator: Urząd Miejski w Tyczynie

Data: 8.12.2019

Godziny: 10.00 – 16.00

Miejsce: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tyczynie

Adres: ul. Mickiewicza 1, 36-020 Tyczyn

(ip)