Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Prestiżowy tytuł dla Starostwa Powiatowego w Rzeszowie. Co się stało?

Park Rzeszów-Dworzysko z lotu ptaka. Fot. Starostwo Powiatowe w Rzeszowie

„Powiat Przyjazny Firmom 2019” – taki tytuł przyznała Powiatowi Rzeszowskiemu kapituła konkursu organizowanego przez Kongregację Przemysłowo – Handlową Ogólnopolską Izbę Gospodarczą, Klub Nowoczesnego Biznesu i Instytut Europejskiego Biznesu.

Oceniając działania na rzecz wspierania biznesu i powstawania nowych miejsc pracy kapituła konkursu szczególną uwagę zwróciła na dynamiczny rozwój nowoczesnego Parku Naukowo – Technologicznego „Rzeszów – Dworzysko”  im. dr Grażyny Gęsickiej utworzonego przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.

– Park to inwestycja zrealizowana przez Powiat Rzeszowski, który jako jedyny w Polsce, posiadając własny tak duży obszar inwestycyjny (83,42 ha), zdecydował się na jego pełne uzbrojenie. Jednym z walorów firm, które chcą tutaj tworzyć nowe miejsca pracy jest zapewnienie, że ich działalność gospodarcza ma nowatorski charakter. Z uzasadnioną dumą możemy zatem powiedzieć, że „Dworzysko” staje się gospodarczym sercem miasta i regionu – mówi Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski.

Tereny inwestycyjne Powiatu Rzeszowskiego cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród inwestorów krajowych jak i zagranicznych o czym świadczy zakup 21 działek  i funkcjonowanie 12 firm z Polski, Niemiec i Francji. Do tej pory zainwestowały tutaj przedsiębiorstwa m.in. z branż; lotnicza, telekomunikacyjna, automatyka przemysłowa, kosmetyka i farmacja, odzieżowa. Docelowo pracę znajdzie tutaj ok. 3 tysięcy osób.

Udogodnienia dla przedsiębiorców

Inwestorzy dostrzegają fakt, że oprócz pełnego uzbrojenia terenu oraz dostępu do wysoko wykfalifikowanej kadry, zaletą „Dworzyska” jest też wyjątkowo korzystne położenie komunikacyjne tego terenu.

W pobliżu  Parku znajduje się międzynarodowe lotnisko Rzeszów –  Jasionka, przebiega autostrada A4 i droga ekspresowa S19. Cały teren sąsiaduje z magistralą kolejową E30 Niemcy – Polska – Ukraina.

Waldemar Pijar, Sekretarz Starostwa Rzeszowskiego, koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko” podkreśla, że przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc  Starostwa w bardzo szerokim zakresie. – Oprócz standardowych działań związanych z oferowaniem działek inwestycyjnych służymy im także pomocą – na przykład –  w pozyskiwaniu środków finansowych, w tym pomocowych z Unii Europejskiej oraz pomocą przy wydawaniu warunków przyłączeniowych do sieci infrastruktury technicznej znajdującej się na terenie Parku – mówi.

Kolejnym udogodnieniem jest też fakt, że firmy mogą otrzymać tutaj znaczne ulgi podatkowe, ponieważ PNT został włączony do Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro – Park” Mielec, która oferuje inwestorom pomoc publiczną w formie zwolnień od podatku dochodowego.

Kontakt dla firm zainteresowanych inwestowaniem na terenie PNT „Rzeszów – Dworzysko”

Adres: Biuro Parku Naukowo-Technologicznego: Ul. Grunwaldzka 15 (siedziba Powiatu Rzeszowskiego, IV piętro), 35 -959 Rzeszów

Tel: + 48 17 867 14 21, 22

Mail: krzysztof.jarosz@powiat.rzeszow.pl

         kinga.majka@powiat.rzeszow.pl

Strona internetowa: www.dworzysko.powiat.rzeszow.pl   

(ip)