Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Premiera filmu o gminie Boguchwała z serii „Z Andrusem po Galicji”

Fot. boguchwala.pl

BOGUCHWAŁA. Burmistrz Boguchwały, Stowarzyszenie Kobiet „Kultura Razem z Tradycją”, Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale oraz Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale zapraszają na spotkanie „Boguchwała w obiektywie”. Spotkanie odbędzie się 27 października 2019 r. o godz. 17:00 w Sali Wystawienniczej Miejskiego Centrum Kultury w Boguchwale.

W ramach spotkania odbędzie się premierowy pokaz filmu o Gminie Boguchwała z serii „Z Andrusem po Galicji” oraz promocja albumu „Gmina Boguchwała – Twoje miejsce inspiracji”. Wstęp wolny.

„Z Andrusem po Galicji” to cykl filmów prezentujących miasta Podkarpacia i Małopolski. Ich autorem jest Tomasz Paulukiewicz, a gospodarzem Artur Andrus. Znany widzom w całej Polsce dziennikarz, artysta kabaretowy, poeta, ale również Mistrz Mowy Polskiej, w sobie tylko charakterystyczny sposób prezentuje miasta niegdysiejszej Galicji, ich specyficzny klimat, a także ludzi, którzy go tworzą. Spotyka go tutaj wiele niecodziennych, często zabawnych sytuacji, które są inspiracją do tworzenia piosenek wykonywanych na koniec każdego z filmów. Do tej pory powstały filmy o Tarnobrzegu, Przemyślu, Krośnie, Mielcu, Rzeszowie, Jedliczu, Starym Sączu, Suchej Beskidzkiej, Limanowej, Jaśle i Krakowie. Zdjęcia w Boguchwale zostały przeprowadzone w czerwcu 2019 roku – poinformował Urząd Miejski w Boguchwale.

Album „Gmina Boguchwała – Twoje miejsce inspiracji” powstał w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Kobiet „Kultura Razem z Tradycją”. Na blisku 200 stronach publikacji autorzy starali się uwiecznić to, co w Gminie Boguchwała najlepsze, najciekawsze i najpiękniejsze. Większość zdjęć w albumie została wykonana przez znanego w regionie fotografa i mieszkańca gminy Taduesza Poźniaka. Teksty oraz opracowanie redakcyjne zostały wykonane przez dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale Damiana Drąga – czytamy.

źródło: boguchwala.pl