Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Prali brudne pieniądze? Prokuratura skierowała akt oskarżenia

RZESZÓW.

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie w dniu 29 grudnia 2017r. skierowała do Sądu Okręgowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko dwóm obywatelom Nigerii, którym zarzucono pranie brudnych pieniędzy uzyskanych na skutek oszustw internetowych popełnionych na szkodę trzech firm zagranicznych, ze Szwecji, Libanu oraz Włoch.

Dodatkowo, w stosunku do jednego z oskarżonych, akt oskarżenia obejmował także pomoc w dokonaniu wskazanych wyżej oszustw, to jest nakłanianie innych osób do założenia rachunków bankowych, na które następnie wpływały środki z pokrzywdzonych firm.

Aktem oskarżenia objęto także dwie Polki. Zarzucono im pomoc w ukryciu lub przyjęcie środków pieniężnych pochodzących od pokrzywdzonych firm w sytuacji, gdy na podstawie okoliczności sprawy powinny były i mogły przypuszczać, że środki te zostały uzyskane na skutek przestępstw.

Do winy przyznała się jedna z oskarżonych. Pozostali nie przyznali się do zarzuconych im przestępstw. Oskarżonym, w zależności od zarzucanych czynów, grozi kara do 2, 8 oraz do 10  lat pozbawienia wolności.