Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Pracownicze Plany Kapitałowe – dla 3 mln Polaków już w tym roku. Nawet kilka tysięcy miesięcznie!

Od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy miesięcznie. Tyle na starość mogą przynieść Pracownicze Plany Kapitałowe. Pokazujemy, jak rewolucja emerytalna PiS wpłynie na świadczenia przyszłych seniorów. 3 mln Polaków pozna PPK już w lipcu.

Zarabiasz 3 tys. zł brutto? Przez 45 lat w Pracowniczych Planach Kapitałowych możesz uzbierać 196 tys. zł. To zagwarantuje podniesienie świadczenia na starość o około 1,8 tys. zł.

Zarabiasz co miesiąc 4 tys. zł i do emerytury masz 30 lat? W PPK pojawi się 117 tys. zł. To przez 10 lat pobierania emerytury pozwoli mieć w portfelu o około 1 tys. zł więcej. Na swoją starość odłożysz 58 tys. zł, pracodawca dorzuci 44 tys. zł. Udział państwa to 14 tys. zł.

Masz 55 lat, za 10 lat wybierasz się na emeryturę i zarabiasz 5 tys. zł brutto? W PPK w tym czasie odłożyć możesz 29 tys. zł. To podniesie emeryturę o blisko 300 zł. Ty odłożysz 15 tys. zł, pracodawca dołoży 11 tys. zł, państwo 3 tys. zł.

Pracownicze Plany Kapitałowe zaczną działać od 1 lipca 2019 roku. Ustawa weszła już w życie od 1 stycznia. To jedna z największych zmian w tym roku – do programu trafi za sześć miesięcy blisko 3,3 mln Polaków, w ciągu najbliższych dwóch lat blisko 11 mln. Bartosz Marczuk, były wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, a obecnie członek zarzadu Polskiego Funduszu Rozwoju twierdzi, że PPK to „interes życia”. Dlaczego? Bo do oszczędności dołożą się też pracodawcy.

Więcej informacji dostępnych na: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pracownicze-plany-kapitalowe—dla-3-mln,95,0,2424927.html

źródło: materiały WP