Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zima 2023/2024

Pożar domu pod Rzeszowem!

Fot. OSP w Hermanowej

TYCZYN. Dziś przed godziną 11 doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Tyczynie.

Strażacy dojeżdżając na miejsce widzieli już z daleka gęsty ciemny dym nad Tyczynem, co mogło oznaczać poważną sytuację na miejscu. Po dotarciu na miejsce ogniem objęty był cały piętrowy budynek mieszkalny. Strażacy rozpoczęli natychmiast akcję gaśniczą. Po chwili wsparli ich miejscowi strażacy z OSP Tyczyn, którzy dojechali na miejsce – informuje OSP w Hermanowej.

Poza akcją gaśniczą kluczowym było sprawdzenie czy w środku nie znajduje się osoby. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. Strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych, dlatego zadysponowano dodatkowo samochód lekki z naszej jednostki, na którym zamontowana jest sprężarka do napełniania butli. Na budynku spłonęła elewacja, a ogień przeniósł się na dach i strawił także wnętrze budynku. Po opanowaniu ognia strachu rozpoczęli dogaszanie oraz rozpoczęli prace rozbiórkowe na dachu, aby usunąć wszystkie nadpalone elementy i dokładnie sprawdzić czy nie ma zarzewi ognia – czytamy w komunikacie.

Działania zakończono kilka minut po godzinie 13.