Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Powstanie Podkarpackie Centrum Innowacji

RZESZÓW. Początkiem przyszłego roku ma zacząć działać Podkarpackie Centrum Innowacji. Dzięki niemu województwo będzie mogło szybciej się rozwijać ? zapewnia Urząd Marszałkowski.

Marszałek podkarpacki wraz z rektorami UR, PRZ i WSIiZ podpisał w mijającym tygodniu list intencyjny, który ma na celu stworzenie Podkarpackiego Centrum Innowacji. Celem istnienia PCI jest wpieranie uczelni położonych na Podkarpaciu oraz przedsiębiorców, którzy będą mogli tworzyć i realizować projekty badawczo ? rozwojowe. W ten sposób województwo będzie mogło szybciej się rozwijać ? poinformował Urząd Marszałkowski w Rzeszowie.

Rozpoczęcie działania nowego przedsięwzięcia w regionie przewidziano na marzec 2018 roku. Partnerzy projektu zdecydują wkrótce, w jakim miejscu stworzyć przestrzeń, gdzie na ponad tysiącu metrów kwadratowych naukowcy, studenci i przedsiębiorcy będą wspólnie pracować nad tworzeniem konkretnych rozwiązań i testowaniem ich. Centrum będzie otwarte dla wszystkich uczelni w regionie. Na potrzeby projektu przeznaczonych jest 85 mln złotych z RPO WP na lata 2014-2020 ? dodaje biuro prasowe UMWP.