Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Powstał Podkarpacki Samorząd Gospodarczy. Prezesem został Paweł Zając

podkarpacki samorząd gospodarczy
Fot. Archiwum Urząd Miasta Krosna

Krośnieński Holding Komunalny został jednym z członków – założycieli Podkarpackiego Samorządu Gospodarczego, czyli nowopowstałej izby gospodarczej działającej w województwie podkarpackim. Tym samym nasza spółka dołączyła do grona najaktywniejszych przedsiębiorców Podkarpacia – informuje Urząd Miasta Krosno.

Spółka jest jednym z członków – założycieli, którzy na przełomie stycznia i lutego br. zawiązali Izbę Podkarpacki Samorząd Gospodarczy. Misją PSG jest wspieranie rozwoju podkarpackich przedsiębiorstw, integracja środowisk gospodarczych oraz działanie na rzecz rozwoju gospodarczego województwa podkarpackiego.

Bardzo się cieszę, że znaleźliśmy się w tak prestiżowym gronie i aktywnie będziemy mogli angażować się w rozwój naszego regionu. Jesteśmy gotowi do współpracy, aby wspólnie budować silniejszą i bardziej dynamiczną społeczność gospodarczą Podkarpacia – mówi Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

Prezesem Podkarpackiego Samorządu Gospodarczego wybrany został Paweł Zając – prezes Centrum Promocji Biznesu.

W skład rady izby weszli: Radosław Ostrowski – przewodniczący rady, wspólnik zarządzający w Kancelarii Axelo Prawo i Podatki, Joanna Lasko – wiceprzewodniczący rady, właściciel Lasko nieruchomości, Wojciech Trzaska – sekretarz rady, wiceprezes zarządu Uzdrowisko Rymanów S.A., Janusz Fic – prezes zarządu Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego oraz Wojciech Knap – prezes zarządu Rymatex i Artur Rozmus – prezes zarządu Ledolux Poland.

Celem Podkarpackiego Samorządu Gospodarczego jest m.in. reprezentacja podmiotów w niej zrzeszonych, w szczególności wobec organów państwowych, oraz kształtowanie i rozpowszechnianie zasad etyki działalności gospodarczej.

Nasza spółka działa w branży komunalnej, ale wiemy, że współpraca, integracja i wymiana doświadczeń przynosi bardzo pozytywne efekty. Myślę, że działalność w Podkarpackim Samorządzie Gospodarczym również zaowocuje wieloma ciekawymi inicjatywami i przedsięwzięciami – podkreśla prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

źródło: Urząd Miasta Krosna