Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Poważna pomyłka w raportach dot. testów na koronawirusa!

Poważna pomyłka w raportach dot. testów na koronawirusa. Resort domaga się wyjaśnień.

„To jest błąd zaraportowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach. Ministerstwo Zdrowia jest w tym przypadku przekaźnikiem danych. Zbieramy raporty z całego kraju, od wszystkich Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych i raportujemy do mediów i opinii publicznej” – tłumaczył w rozmowie z RMF FM rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, odnosząc się do zawyżonej o ok. 230 tys. liczby testów na koronawirusa przeprowadzonych w Polsce. Ministerstwo skorygowało dziś oficjalny bilans tych badań.

„Zostaliśmy poinformowani, że Kielce błędnie wpisały dane w ostatnim czasie i wymagana jest korekta. Oczywistym jest, że zaraz po tym, jak dowiedzieliśmy się o tym błędzie, skorygowaliśmy te dane, prosząc jednocześnie o przedstawienie raportu przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną na temat tego błędu, z czego on wynikał” – dodał.

źródło: Rmf24.pl