Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Polityk PSL: Kosiniak-Kamysz jak Schwarzenegger i Reagan? Tak. Jest w stanie pokonać Dudę

Fot. facebook.com Władysław Kosiniak – Kamysz

Władysław T. Bartoszewski: Nie można czekać z wyborem kandydata na prezydenta do wiosny. Co jeszcze powiedział w dzisiejszej rozmowie RMF nowy poseł – elekt Polskie Stronnictwa Ludowego?

„Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że jest gotów wystartować w wyborach prezydenckich, natomiast podkreślił, że kandydat powinien zostać wybrany w ramach prawyborów z szerokiego środowiska. Nie można pozwolić sobie na to, żeby miesiącami się zastanawiać, kto byłby lepszym kandydatem na prezydenta” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM poseł-elekt Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Teofil Bartoszewski.

„W polityce liczy się skuteczność. Musi być taki kandydat, który będzie w stanie wygrać z prezydentem Andrzejem Dudą” – podkreślił. „Spójrzmy na to, kto jest w stanie odebrać wyborców centrum i centroprawicy prezydentowi Dudzie. Bo jak ktoś myśli, że pan Biedroń zawalczy o konserwatywną wieś i małe miasteczka, to chyba jest to błędne rozumowanie. Kosiniak-Kamysz jest w środku” – zaznaczył rozmówca Roberta Mazurka.

„Jest w stanie pokonać Dudę”

„W największym stanie amerykańskim czyli Kalifornii prawybory w Partii Republikańskiej wygrywa normalnie szaleniec, który potem przegrywa bez żadnego problemu z kandydatem Partii Demokratycznej. Tylko wtedy, kiedy wybrano drugorzędnego aktora Arnolda Schwarzeneggera na gubernatora, a poprzednio Ronalda Reagana, byli w stanie pokonać kandydata Partii Demokratycznej, dlatego że mieli bardziej centrowe poglądy” – mówił Władysław Teofil Bartoszewski w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM. Uzasadniał w ten sposób kandydaturę Władysława Kosiniaka-Kamysza na prezydenta. Czy prezes PSL jest jak Schwarzenegger i Reagan? „Tak jest. I on jest w stanie pokonać pana prezydenta Dudę” – przekonywał poseł-elekt PSL.

Robert Mazurek pytał swojego gościa również o jego znajomość z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem. „Ja go dobrze znałem, on był studentem w Oksfordzie, kiedy ja tam byłem pracownikiem. (…) Byliśmy w jednym klubie dyskusyjnym. (…) On tam był, ale był bardziej rozrywkowy niż ja szczerze mówiąc” – opowiadał Bartoszewski. „Kobieciarzem był całe życie. Znałem obie jego żony i niektóre inne… metresy” – zdradził gość RMF FM.

Cała rozmowa na RMF24.pl.