Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Polityk PO: czas na pierwszą kobietę prezydenta!

Fot. kidawa-blonska.pl

Tomasz Siemoniak: Kandydatura Kidawy-Błońskiej znakomita, czas na pierwszą kobietę prezydenta

„Nie planuję kandydowania w prawyborach prezydenckich” – deklarował w Porannej rozmowie w RMF FM Tomasz Siemoniak. „Mamy bardzo mocne kandydatury – Donalda Tuska, Małgorzatę Kidawę-Błońską, jest Rafał Trzaskowski, Radosław Sikorski. Koalicja Obywatelska ma bardzo mocny zespół, który jest w stanie rywalizować ze sobą w prawyborach” – zapewniał gość Roberta Mazurka.

Wiceprzewodniczący PO podkreślił równocześnie, że choć pomysł prawyborów nie jest przesądzony, to jest to bardzo dobre rozwiązanie, które sprawdziło się w 2010 r., gdy Bronisław Komorowski rywalizował z Radosławem Sikorski. „Zobaczymy, kto się zgłosi” – tak Siemoniak odpowiedział na pytanie, kogo będzie wspierał w ewentualnych prawyborach. „Wydaje mi się znakomitą kandydatura Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, uważam, że czas na pierwszą kobietę prezydenta, uważam, że ma bardzo duże szanse wygrać te wybory. Natomiast nie wiem, kto jeszcze się zgłosi. Wszystkich lubię, wszystkich szanuję, z wszystkim współpracuję od lat, bardzo ciężki wybór to będzie” – zapewnia gość Porannej rozmowy. Według niego Małgorzata Kidawa-Błońska jest też naturalną kandydatką na wicemarszałka Sejmu.

Całość rozmowy  na RMF24.pl.