Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Politolog: chaos w opozycji nie będzie wieczny

Zdjęcie ilustracyjne

Prof. Rafał Chwedoruk: Chaos w opozycji nie będzie wieczny

„Oczywiście w dalszym ciągu Andrzej Duda jest faworytem (wyborów prezydenckich – przyp. RMF FM). Z reguły, gdy dochodzi do zjawisk kryzysowych, w pierwszej chwili następuje konsolidacja także tych wyborców, którzy na co dzień nie są mocniej zaangażowani. Konsolidacja wokół tego, kto sprawuje władzę. Szczególnie, gdy podmiot sprawujący rządy podejmuje od razu daleko idące działania. Można wiele wskazać sytuacji w przeszłości, gdy ktoś wygrywał wybory m.in. dzięki temu, że doszło do nadzwyczajnych wydarzeń” –  powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM prof. Rafał Chwedoruk.

Politolog dopytywany, czy turbulencje związane z wyborami przesądzą o wyniku wyborów, stwierdził: „Gdyby wybory odbywały się teraz lub na przestrzeni dwóch-trzech miesięcy to Andrzej Duda swoją przewagę zachowa. Natomiast to, co będzie się działo dalej jest absolutnie niemożliwe do przewidzenia i ze stricte pandemicznych kwestii, jak i także z powodu tego, że efekt konsolidacyjny będzie słabł, natomiast chaos wśród opozycji nie będzie wieczny. Wcześniej czy później ktoś stanie się zdecydowanym liderem”.

Więcej na RMF24.PL