Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Policjanci zapobiegli ustawce pseudokibiców Stali Stalowa Wola, Stali Rzeszów oraz Lecha Poznań

Fot. policja.pl

W wyniku współpracy  małopolskich  policjantów z funkcjonariuszami z Poznania i Rzeszowa  udaremniona została próba tzw. kibicowskiej ustawki, do której miało dojść wczoraj na obrzeżach powiatu tarnowskiego.

29 października 2019 r.  w  Rzeszowie o 13:00  miał odbyć się  mecz Resovii  Rzeszów  z Lechem Poznań. Przed tym sportowym spotkaniem, w godzinach rannych policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w  Krakowie otrzymali od kolegów z KWP w Poznaniu i KWP w Rzeszowie  informację, z której wynikało,  iż na teren Małopolski jadą antagonistyczne nastawione grupy kiboli zmierzające do siłowej konfrontacji. Wszystko wskazywało na to, że kibole Stali Stalowa Wola i Stali Rzeszów chcą wykorzystać okazję do konfrontacji z kibolami Lecha Poznań.

Na autostradę  A4,  którą przemieszczać miały się osobowe busy z pseudokibicami Lecha Poznań skierowano w trybie alarmowym mundurowych z Oddziału Prewencji Policji w  Krakowie. Funkcjonariusze otrzymali od służb kryminalnych informacje mogące pomóc zidentyfikować samochody kiboli. Około 11:40 w gęstym ruchu autostradowym policjanci wypatrzyli wytypowane pojazdy. Dwa busy zostały zatrzymane, pasażerowie poddani kontroli i sprawdzeniu w systemach policyjnych. W ich bagażu funkcjonariusze ujawnili koszulki z barwami klubowymi, czarne dresy,  kominiarki, rękawice bokserskie, ochraniacze na zęby.  Dalej już pod nadzorem policjantów OPP, pseudokibice odjechali na mecz w kierunku Rzeszowa.

Policyjna interwencja

W tym samym czasie policjanci z KMP Tarnów śledzili  kiboli  Stali Stalowa Wola i Stali Rzeszów, którzy wjechali z Podkarpacia na teren powiatu tarnowskiego. Pseudokibice skierowali się w teren leśny w rejonie miejscowości Łopoń.  Tam na drodze polnej  prowadzącej przez las zaparkowali pojazdy. Pseudokibice ubrani w białe stroje sportowe założyli rękawice do sportów walki, ochraniacze na zęby oraz koszulki z emblematami klubowymi i przygotowywali się do konfrontacji siłowej.  Na widok policjantów mężczyźni błyskawicznie zweryfikowali swoje zamiary dotyczące bójki i podjęli bezskuteczną próbę ucieczki. Po wylegitymowaniu uczestników zbiegowiska i kontroli pojazdów kibole w asyście radiowozów wrócili na Podkarpacie. Tarnowscy policjanci skontrolowali jeszcze kilka pojazdów kibiców Lecha Poznań na autostradzie A4.

W opisanych działaniach wzięło udział łącznie 69 policjantów, którzy wylegitymowali 55 osób i skontrolowali 10 pojazdów. Gdyby nie policyjna interwencja doszłoby do bijatyki kiboli i być może tragicznych konsekwencji.

źródło: policja.pl