Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Podsumowanie policyjnych działań „Motocykl”. Funkcjonariusze skontrolowali 124 kierujących jednośladami

W trosce o bezpieczeństwo kierujących jednośladami, policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj na Podkarpaciu działania „Motocykl”. Funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim stan techniczny motocykli i prędkość, z jaką się poruszają. Na pobłażliwość policjantów nie mogli liczyć niebezpiecznie jeżdżący kierowcy. Funkcjonariusze skontrolowali 124 kierujących jednośladami.

Wczoraj, późnym wieczorem zakończyły się policyjne działania „Motocykl”. Przez cały dzień, na podkarpackich drogach, funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolowali stan techniczny pojazdów, posiadane uprawnienia do kierowania oraz trzeźwość kierujących jednośladami. Policjanci reagowali na przypadki, nie tylko przekraczania dozwolonej prędkości, ale też na nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu oraz problemy z prawidłowym włączeniem się do ruchu. Nie było pobłażliwości dla tych motocyklistów, którzy swoją niebezpieczną jazdą, stwarzali zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

W działania „Motocykl” zaangażowanych było ponad 200 funkcjonariuszy ruchu drogowego. Policjanci skontrolowali 124 kierujących jednośladami. Najczęściej popełniane przez nich wykroczenia to – kierowanie bez uprawnień, przekroczenie dopuszczalnej prędkości, nieużywanie hełmu ochronnego, zarówno przez kierującego, jak i pasażera oraz jazda bez wymaganych przepisami świateł. Niestety w 6 przypadkach, policyjny alkomat wskazał, że kierowcy prowadzili pojazd mimo, że wcześniej pili alkohol. 4 z nich odpowie za przestępstwo, natomiast 2 za wykroczenie.

W dalszym ciągu pogoda sprzyja miłośnikom jednośladów. Nie wszyscy jednak przestrzegają przepisów i kierują się rozwagą. Od początku roku na Podkarpaciu doszło do 115 wypadków z udziałem motocyklistów. W wyniku tych zdarzeń rannych zostało 100 osób, a 12 zginęło. W tym czasie odnotowano 322 kolizje z ich udziałem.

źródło: policja.pl