Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

?Podkarpackie Smaki? cudem Polski!

WARSZAWA/RZESZÓW. Podczas trzydniowej edycji World Travel Show, która odbyła się w centrum targowo- kongresowym Ptak Warsaw Expo szlak kulinarny ?Podkarpackie Smaki? uzyskał potwierdzenie znalezienia się w gronie ?7 Nowych Cudów Polski?.

W gali ?7 Nowych Cudów Polski udział wzięła delegacja Stowarzyszenia ?Pro Carpathia?, która osobiście odebrała certyfikat, który potwierdza znalezienie się szlaku kulinarnego w tym zaszczytnym gronie.

Szlak kulinarny ?Podkarpackie Smaki? przebiega przez obszar województwa podkarpackiego. Został utworzony w 2013 roku przez Stowarzyszenie ?Pro Carpathia?. Na szlaku znajdziemy certyfikowane lokale gastronomiczne. Są to przede wszystkim restauracje, karczmy oraz winnice i cukiernie.

Celem istnienia szlaku jest promocja obiektów, które zajmują się przygotowywaniem dań i potraw z elementami, które są charakterystyczne dla kuchni poszczególnych grup etnograficznych np. ukraińskiej czy tatarskiej.