Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Podkarpackie projekty naukowe na międzynarodowych targach

 

Fot. Materiały prasowe

11 i 12 maja odbyły się Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG 2022. Wydarzenie stało się okazją do zaprezentowania nowatorskich projektów podkarpackich naukowców, które zostały zgłoszone z inicjatywy Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji każdego roku zrzeszają przedstawicieli świata nauki oraz innowacyjnego biznesu, upowszechniając dobre praktyki w tym zakresie. Wiodącym celem tego wydarzenia jest promocja innowacyjności, synergia z przemysłem, tworzenie ekosystemu innowacji i transfer technologii.

W trakcie targów, polskie i międzynarodowe instytucje zaprezentowały innowacje z wielu branż i dziedzin, w tym: zdrowie fizyczne i psychiczne, sport, rehabilitacja, zrównoważony rozwój, biotechnologia czy bezpieczeństwo i dostępność.

Jednym z wystawców targów było Podkarpackie Centrum Innowacji z prezentacją dziesięciu projektów naukowców z Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej. Wśród prezentowanych wynalazków znalazły się m.in.: interaktywna słonecznie aktywna ściana, program do oceny jakości obrazów rezonansu magnetycznego, wegańskie batony o zwiększonej zawartości białka czy antynikotynowa guma lecznicza.

Udział w wydarzeniu o randze międzynarodowej to doskonała okazja do zaprezentowania potencjału innowacyjnych projektów podkarpackich naukowców. Podejmowane przez nas działania wpisują się we współczesne trendy gospodarcze i technologiczne. Przedsięwzięcia, które rozwijamy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony jury oceniającego poszczególne rozwiązania oraz zwiedzających – mówi Radosław Krajewski, Specjalista ds. rozwoju technologii PCI.

XV Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG były również okazją do wręczenia nagród w konkursie LIDER INNOWACJI. Wśród laureatów konkursu znalazło się również Podkarpackie Centrum Innowacji. – To dla nas szczególne wyróżnienie. Jako Podkarpackie Centrum Innowacji, przyczyniamy się do rozwoju i promocji wynalazczości, transferu technologii oraz upowszechniania kultury innowacyjności. Kapituła międzynarodowego konkursu doceniła m.in. realizowany przez nas Program Akceleracji Przedsiębiorczości Akademickiej Science Startup – mówi Timea Sulenta-Pluta, Dyrektor ds. Komercjalizacji Badań PCI.

Patronat nad Międzynarodowymi Targami Wynalazków i Innowacji objęło m.in. Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Urząd Patentowy RP, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Wynalazczych IFIA.

(ip)