Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Podkarpacie: zmarł ksiądz Jerzy Lic!

Zdjęcie ilustracyjne

REGION. 5 września 2023 r. zmarł ks. prał. Jerzy Lic – emeryt zamieszkały w parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Przemyślu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Stubnie w czwartek, 7 września br. o godz. 14.00. Po Mszy Świętej ciało śp. ks. prał. Jerzego Lica zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

ks. prał. Jerzy Lic ur. 2 sierpnia 1934 w Żołyni. Po studiach teologicznych w Przemyślu przyjął święcenia kapłańskie 12 czerwca 1960 r. Pracował jako wikariusz w parafiach: Drohobyczka. Chmielnik, Trześń, Rzeszów – Staromieście, Dęba, Łowce i Stalowa Wola. Następnie, przez 30 lat pełnił funkcję proboszcza parafii Stubno. Po przejściu na emeryturę zamieszkał i pomagał w duszpasterstwie w parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Przemyślu. W 2003 roku została mianowany Honorowym Kanonikiem Przeworskiej Kapituły Kolegiackiej – informuje Archidiecezja Przemyska.

źródło: przemyska.pl