Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Podkarpacie: ulicami biegał spłoszony koń!

Z niecodzienną interwencją musieli zmierzyć się policjanci z Cieszanowa. Ulicami Narola biegał spłoszony koń. Mundurowi schwytali zwierzę i przekazali właścicielowi. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Policyjna służba nie raz potrafi zaskoczyć, a każdy dzień przynosi nowe, czasami zaskakujące wyzwania. Z taką interwencją zmierzyli się policjanci z Cieszanowa. We wtorek około godz.16, policjanci otrzymali zgłoszenie o koniu, który biegał ulicami Narola.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce interwencji potwierdzili zgłoszenie. Kierownik Posterunku Policji w Cieszanowie, posiadający doświadczenie w pracy z końmi, schwytał wierzchowca. Funkcjonariusze ustalili właściciela „uciekiniera”. Okazało się, że zwierzę przeskoczyło przez ogrodzenie gospodarstwa i biegało po ulicy.

Na szczęście nie doszło do żadnego niebezpiecznego zdarzenia z jego udziałem. Koń został przekazany właścicielowi.

Policja apeluje! Obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada na właściciela kodeks wykroczeń: Art.77. § 1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

§2. Kto dopuszcza się czynu określonego w §1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.

źródło: policja.pl