Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Podkarpacie: tragiczna śmierć 25-latki! „Przyczyną zgonu było gwałtowne uduszenie”

Prokuratura  Okręgowa w Rzeszowie  Wydział 1 Śledczy pod sygnaturą 3036-1 Ds. 162.2022.Sp(c)  nadzoruje śledztwo   przejęte z Prokuratury Rejonowej w Łańcucie przeciwko 38 letniemu mieszkańcowi miejscowości Głuchów k/ Łańcuta Grzegorzowi B., podejrzanemu o przestępstwo z art. 148 § 1 kk.

Postępowanie formalnie zostało wszczęte w dniu 2 września 2023 r., jednak czynności w sprawie były wykonywane już od 1 września 2023 r. i zostały zainicjowane  intensywnymi czynnościami procesowymi i operacyjnymi mającymi na celu ustalenie miejsca pobytu zaginionej pokrzywdzonej 25 letniej mieszkanki miejscowości Głuchów k/ Łańcuta Joanny R., która ostatni raz była widziana w dniu 31 sierpnia 2023 r. w miejscowości Głuchów.

Z ustaleń postępowania wynika, że osobą, która ostatni raz widziała pokrzywdzoną był podejrzany – jej szwagier Grzegorz B., który w dniu 31 sierpnia 2023 r.   widział się z pokrzywdzoną i  udał się z nią we ustronne w oddalone od zabudowań miejsce, gdzie następnie założył jej sznurek na szyję i udusił. Grzegorz B. po dokonaniu zabójstwa zaciągnął zwłoki w okolice znajdującego się niedaleko rowu melioracyjnego i porzucił.

Następnego dnia, tj. 1 września 2023 r. Grzegorz B. zatrzymany przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie i wskazał miejsce ukrycia zwłok.  W trakcie realizowanych czynności  z udziałem podejrzanego w Prokuraturze Rejonowej w Łańcucie tenże przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia, które będą w toku dalszego postepowania weryfikowane. Z przeprowadzonej sądowo lekarskiej sekcji zwłok  Joanny R. wynika, że przyczyną jej zgonu było gwałtowne uduszenie przez zadzierzgnięcie sznurkiem  i to było przyczyną jej zgonu.

W dniu 3 września 2023 r. został skierowany do Sądu Rejonowego w Łańcucie wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego Grzegorza B. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Łańcucie postanowieniem z dnia 4 września 2023 r. wniosek uwzględnił i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, tj. do dnia 30 listopada 2023 r.

Za zarzucane  Grzegorzowi B. przestępstwo grozi kara  do dożywotnego pozbawienia wolności. Postępowanie j/w zostało  przejęte  do Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie Wydziału 1 Śledczego.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie