Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Podkarpacie: dziś możliwe burze z gradem! *WYDANO OSTRZEŻENIE*

Zdjęcie ilustracyjne

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie poinformowało o wydaniu ostrzeżeń meteorologicznych.

Zjawisko/Stopień zagrożenia Burze z gradem/1

Obszar Dotyczy powiatów: wszystkie powiaty.

Ważność od godz. 14:00 dnia 30.08.2023 do godz. 22:00 dnia 30.08.2023

Prawdopodobieństwo 80%

Przebieg Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad.

Uwagi Brak.

OSTRZEŻENIA HYDROLOGICZNE  

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 324

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody Stopień: 1

Ważność: od godz. 14:00 dnia 30.08.2023 do godz. 01:00 dnia 31.08.2023

Obszar: Zlewnie dopływów Wisły oraz Strwiąża (podkarpackie)

Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70%

Uwagi: Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego występowania może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Zjawisko: susza hydrologiczna

Stopień: nie dotyczy

Ważność: od godz. 12:00 dnia 29.08.2023 do odwołania

Obszar: Łęg i przyrzecze Wisły (podkarpackie)

Przebieg: W związku z występującymi niskimi przepływami wody na obszarze zlewni Łęgu oraz przyrzecza Wisły spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 100%

Uwagi: Ostrzeżenie wydawane jest w sytuacji, gdy aktualne lub prognozowane wartości przepływu na stacjach wodowskazowych uznanych za reprezentatywne układają się poniżej SNQ przez minimum 10 dni w obrębie jednego obszaru hydrologicznego (który obejmuje grupę zlewni monitorowanych przez PSHM).

źródło: gov.pl