Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Podkarpacie: 5 tysięcy złotych mandatu dla kierowcy BMW!

Fot. policja.pl

PODKARPACIE. Policjanci z niżańskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 26-letniego mężczyznę kierującego osobowym BMW, który jechał z prędkością 121 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. 26-latek został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiły punkty karne.

Wczoraj, po godz. 19,  policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nisku podczas służby z wykorzystaniem ręcznego miernika prędkości, w miejscowości Kusze, zatrzymali do kontroli drogowej 26-letniego mężczyznę kierującego pojazdem maki BMW. Mężczyzna jechał z prędkością 121 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje dopuszczalna prędkość do 50 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Został również ukarany mandatem o wysokości 5 tys. złotych oraz 15 punktami karnymi.

Okazało się, że 26-latek po raz drugi, w ciągu dwóch lat od popełnienia takiego samego wykroczenia, przekroczył dopuszczalną prędkość tzw. recydywa. Przekraczanie dozwolonej prędkości jest wykroczeniem, skutkującym poważnym zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym i jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, często tych najtragiczniejszych w skutkach.

Policja: pamiętajmy, że jako uczestnicy ruchu drogowego to my decydujemy o naszym zachowaniu na drodze i ewentualna odpowiedzialność za popełnione wykroczenia spoczywa na nas samych.

źródło: policja.pl