Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Pobuta odchodzi z podkarpackiej policji. Sowa przejmuje obowiązki

Fot. policja.pl

RZESZÓW. Komendant główny podkarpackiej policji będzie teraz szefował w małopolskiej KWP. Jego obowiązki w regionie przejął dotychczasowy zastępca.

Dziś szef regionalnej policji nadinsp. Krzysztof Pobuta pożegnał się z garnizonem podkarpackim. Po blisko dwóch latach kierowania policją w Rzeszowie, Pobuta przechodzi na stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie. Komendant główny policji powierzył pełnienie obowiązków komendanta wojewódzkiego policji na Podkarpaciu dotychczasowemu zastępy inspektorowi Zbigniewowi Sowie.

Nadinspektor Krzysztof Pobuta pełni służbę w policji od 26 lat. Początkiem 2016 roku został powołany na stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie. Wcześniej pełnił funkcję zastępcy komendanta powiatowego w Jarosławiu, a od 2009 r. był komendantem miejskim policji w Przemyślu. W lipcu 2016 roku Krzysztof Pobuta otrzymał nominację generalską z rąk Prezydenta RP.