Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Pieszy vs kierowca. Liczne wykroczenia w regionie!

RZESZÓW. Podkarpaccy policjanci 15 stycznia br. prowadzili swoje działania w ramach akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W trakcie przedsięwzięcia zwracali swoją uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów.

Policjanci byli także surowi wobec osób które kierowały jednośladami przejeżdżając przez przejście dla pieszych. Nie zabrakło wspomnianej surowości wobec pieszych, którzy przechodzili w miejscach niedozwolonych. Policjanci w trakcie prowadzonych działań ujawnili blisko 400 wykroczeń popełnionych przez użytkowników dróg.

Podczas działań policjanci ujawnili:

  • 177 naruszeń popełnionych przez kierujących samochodami,
  • 40 wykroczeń, które popełnili rowerzyści,
  • 151 wykroczeń, których sprawcami byli piesi.

Rowerzyści otrzymali łącznie 18 mandatów karnych, z kolei jeden wniosek o ukaranie został skierowany do sądu. Najczęściej pojawiającym się przewinieniem rowerzystów okazało się być przejeżdżanie oznakowanego przejścia dla pieszych.

Do najczęstszych przewinień pieszych należy zaliczyć przede wszystkim wchodzenie na jezdnię zza pojazdu, wtargnięcie na jezdnię, przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz niestosowanie się do obowiązującej sygnalizacji. 76 pieszych zostało ukaranych mandatami karnymi.