Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Pełczyńska-Nałęcz: Jesteśmy na finiszu rewizji KPO, dziś do komisji trafi dokument wykonawczy

Fot. Facebook Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz

Pełczyńska-Nałęcz: Jesteśmy na finiszu rewizji KPO, dziś do komisji trafi dokument wykonawczy

„Jesteśmy na absolutnym finiszu, przed metą ws. KPO. Dziś złożymy tak zwany dokument wykonawczy do komisji, co oznacza że dogadaliśmy dokument rewizyjny, który przyjęła Rada Ministrów i mogę powiedzieć, że wynegocjowaliśmy 95 proc. według mandatu negocjacyjnego jakie moje ministerstwo dostało do tego, czego rząd polski sobie życzy w rewizji” – powiedziała Katarzyna-Pełczyńska Nałęcz, minister funduszy i polityki regionalnej  w Porannej rozmowie w RMF FM.

Na pytanie Piotra Salaka, kiedy będą kolejne wnioski o wypłatę środków z KPO, minister odpowiedziała, że „wszystko idzie idealnie zgodnie z grafikiem”.

„Zakończymy rewizję do końca lipca, początek sierpnia. W końcu sierpnia składamy wnioski i idziemy podwójnie, czyli drugi i trzeci wniosek. Środki z tego tytułu będą do końca roku kalendarzowego. (…) Chcielibyśmy, żeby druga i trzecia była jednocześnie, bo wtedy ta transza jest większa. Mówimy o kilkudziesięciu miliardach złotych”.

źródło: rmf24.pl