Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

PCI na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji

Fot. Materiały prasowe

Trzy innowacyjne rozwiązania podkarpackich uczelni zostały zaprezentowane podczas XIV edycji Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2021. Wydarzenie odbyło się w dniach 15-16 czerwca i stało się okazją do promocji nowoczesnych produktów, technologii i usług z różnych branż i dziedzin. Uczestnikiem Targów było m.in. Podkarpackie Centrum Innowacji.

Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG to ważne światowe wydarzenie – forum spotkań przedstawicieli świata nauki, przemysłu i biznesu. Każdego roku jest ono wspierane przez czołowe instytucje krajowe i międzynarodowe.

Na stoisku Podkarpackiego Centrum Innowacji, przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej zaprezentowali innowacyjny pomysł związany z elektronicznym monitorowaniem procesu tankowania paliwa. Z kolei badacze z Uniwersytetu Rzeszowskiego przedstawili dwa nowatorskie rozwiązania. Jednym z nich były cienkowarstwowe ogniwa słoneczne, drugi natomiast dotyczył innowacyjnego sposobu uprawy pomidora.

Inicjatorem udziału Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego w Targach było Podkarpackie Centrum Innowacji. Podczas wydarzenia, PCI zorganizowało również konferencję pt. „Innowacje w nauce i biznesie”, której tematyką były wyzwania stojące przed ludzkością, nowe technologie i odkrycia naukowe.

– Obecność na tego typu wydarzeniach pozwala zaprezentować potencjał rozwojowy tworzonych w podkarpackim środowisku akademickim technologii. W Podkarpackim Centrum Innowacji łączymy naukę z biznesem w zakresie badań, rozwoju i innowacji. Analizujemy rynek nowych technologii, budujemy relacje z innowatorami oraz śledzimy światowe trendy, które są inspiracją do projektowania we współpracy z zespołami naukowymi rozwiązań przyszłości- wyjaśnił Radosław Krajewski, Specjalista ds. Rozwoju Technologii PCI.

Cały program Targów obfitował w interesujące wydarzenia: konferencje, prezentacje, spotkania biznesowe i konkursy. Z uwagi na panującą pandemię, wydarzenie zostało przeniesione do przestrzeni wirtualnej. Dzięki temu, uczestnicy mogli zobaczyć ponad 200 wynalazków i innowacji z kraju i ze świata oraz wziąć udział w odbywających się konferencjach i panelach dyskusyjnych.

(ip)