Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Paweł Kukiz: Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski odpowiedzieli na moje postulaty dot. ustroju państwa

Fot. facebook.com

Paweł Kukiz: Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski odpowiedzieli na moje postulaty dot. ustroju państwa

„Nie wiem, czy generalnie w Polsce proces wyborczy jest tak ważny, przypomina mi to troszeczkę taki mem, który widziałem swego czasu, gdzie napisane było: głosowanie na Platformę albo na PiS z liczeniem na to, że coś się zmieni, jest tym samym co oglądanie po raz dziesiąty filmu ‚Titanic’ z nadzieją, że tym razem nie zatonie. To mniej więcej tak wygląda” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Paweł Kukiz.

Szef rady Koalicji Polskiej i lider ruchu Kukiz’15 odniósł się do sprawy 5 pytań o kwestie ustrojowe, jakie zadał Andrzejowi Dudzie i Rafałowi Trzaskowskiemu: chodziło o wprowadzenie dnia referendalnego raz w roku i weto ludowe, JOW-y, wprowadzenie instytucji sędziów pokoju, zakaz wprowadzania nowych podatków bez referendum i stosunek kandydatów do systemu prezydenckiego.

Jak poinformował Kukiz, od obu prezydenckich kandydatów dostał w nocy odpowiedzi.

„Przeglądając pobieżnie te dwie odpowiedzi, widzę, że jakaś reakcja na te postulaty, zauważenie tych postulatów jest. Więc bez względu na to, który z tych panów zostanie prezydentem, będę mógł publicznie kontrolować, czy oni rzeczywiście chcą te postulaty realizować” – oświadczył Paweł Kukiz.

Cała rozmowa na RMF 24.