Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Oszuści podszywają się pod znaną firmę!

Zdjęcie ilustracyjne

Prokuratura poszukuje pokrzywdzonych przez oszustów, którzy podszyli się pod koncern KGHM. Śledztwo w tej sprawie – jak dowiedział się reporter RMF FM – przejęła właśnie Prokuratura Okręgowa w Legnicy.

Oszuści stworzyli film reklamowy wciąż emitowany w internecie. W nim lektor mówi o możliwości inwestowania w fundusze, które utworzyć miała państwowa spółka. W materiale pojawia się logo koncernu, a także między innymi wizerunki prezydenta Dudy i premiera Morawieckiego.

Film kończy się linkiem, który przenosi do strony, przez która można dołączyć do programu inwestycyjnego wpłacając wskazaną minimalną kwotę. Atrakcyjne zyski – jak utrzymują oszuści – ma przynosić między innymi obrót metalami szlachetnymi wydobywanymi przez KGHM.

Śledztwo z jednej strony dotyczy kradzieży tożsamości koncernu, z drugiej próby wyłudzenia pieniędzy od nieustalonej dotąd liczby osób.

Więcej na www.rmf24.pl