Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Okradł pijanego mężczyznę na rzeszowskim Rynku

Fot. Policja

RZESZÓW. Policjanci przeglądając monitoring miejski zauważyli osobę, która na rzeszowskim Rynku okradała leżącego mężczyznę. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i zatrzymali podejrzewanego. Z kolei nietrzeźwy pokrzywdzony został przekazany rodzinie.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę w nocy. Policjanci przeglądający monitoring miejski zauważyli, jak do leżącego przy wejściu do trasy podziemnej mężczyzny podchodzi jakaś osoba. Pochyla się nad leżącym, następnie chowa do reklamówki jakieś przedmioty, po czy odchodzi w kierunku ulic Baldachówka i Przesmyk.

Ponieważ policjanci podejrzewali, że doszło do kradzieży, na miejsce skierowano policyjne patrole. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, a przy nim znaleźli portfel, dokumenty i inne przedmioty należące do pokrzywdzonego. W tym czasie inny patrol zajął się leżącym mężczyzną. Ponieważ był nietrzeźwy, został przekazany pod opiekę rodziny.

51-latek wyjaśnił, że szukał w okolicy rynku butelek. Gdy zauważył leżącego mężczyznę, postanowił skorzystać z okazji. Teraz odpowie za kradzież.