Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

„Odlotowe czytanie online” – konkurs w WiMBP

Fot. Materiały prasowe

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie przekazała informację nt. konkursu „Odlotowe czytanie online”. Jest to to konkurs pięknego czytania o charakterze otwartym, skierowany do dzieci w wieku od 6 do 11 lat.

Zadaniem uczestników jest wybranie jednego utworu z kanonu klasyki poezji dziecięcej  (autorstwa Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Ludwika Jerzego Kerna, Stanisława Jachowicza lub Marii Konopnickiej) i zaprezentowanie go w formie krótkiego nagrania audio-video w formacie MP4 (czas czytania nie może przekraczać 3 minut).

Prace konkursowe przyjmowane są do 31 sierpnia 2020 r.

Spośród nadesłanych nagrań jury wybierze i nagrodzi 5 najlepszych interpretacji oraz przyzna 5 wyróżnień w trzech kategoriach wiekowych (6-7, 8-9 i 10-11 lat). Laureaci i wyróżnieni otrzymają atrakcyjne nagrody książkowe.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie:

http://www.wimbp.rzeszow.pl/aktualnosci/art,4249,konkurs-dla-dzieci-odlotowe-czytanie-online-filia-nr-10-do-dn-31-08-2020-r-zaproszenie.html

Dodatkowych informacji o udzielają pracownicy Filii nr 10 WiMBP w Rzeszowie: filia-10@wimbp.rzeszow.pl ; tel. (17) 866 94 76.

(ip)