Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zima 2023/2024

Nowy prezes rzeszowskich represjonowanych

RZESZÓW. 7 grudnia br. w siedzibie Regionu Rzeszowskiego NSZZ ?Solidarność? odbyło się walne zebranie członków Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym Województwa Podkarpackiego. Nowym prezesem Stowarzyszenia został Mieczysław Liber.

Głównym punktem obrad były wybory uzupełniające do zarządu po śmierci Józefa Konkela, który był wieloletnim prezesem Stowarzyszenia. Wybrany na nowego prezesa został Mieczysław Liber, pełniący dotychczas funkcję członka zarządu. Z kolei Wanda Tarnawska została wybrana do zarządu. Ponadto zebrani dokonali zmian porządkowych w Statucie Stowarzyszenia oraz wskazali Zarządowi ważne obszary koniecznej aktywności ? informuje portal rzeszowskiej ?Solidarności?.

Mieczysław Liber urodził się w 1953 roku w Nowym Sączu. Pracował m.in. w Hucie Szkła Okiennego w Jaworznie- Szczakowej. Należał do ?Solidarności?, w której pełnił wiele ważnych funkcji. Podczas swojej działalności był zatrzymany, przesłuchiwany i internowany przez ówczesne służby. W latach 1996-2001 pełnił funkcję przewodniczącego AWS Ziemi Leżajskiej. Został odznaczony m.in. Krzyżem Wolności i Solidarności oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi.