Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Nowy poseł z okręgu rzeszowskiego o przepisach ws. związków partnerskich

Fot. facebook.com Paweł Poncyljusz – Ambasador Podkarpacia

Paweł Poncyliusz, poseł-elekt wybrany w okręgu rzeszowskim był dziś gościem porannej rozmowy RMF24.

Poncyljusz o przepisach ws. związków partnerskich: Jeżeli będzie to Kodeks rodzinny, to nie może pan z mojej strony liczyć na poparcie

„Jeśli będzie to zmiana Kodeksu cywilnego i będzie chodziło o uregulowanie związków partnerskich w tym sensie, że jest kobieta i jest mężczyzna i chcą mieć prawo dziedziczenia po sobie, czy nawet jest dwóch mężczyzn i też chcą mieć pewność, że jeden po drugim dziedziczy, to na podstawie Kodeksu cywilnego raczej mi ręka nie zadrży” – deklarował w Porannej rozmowie w RMF FM Paweł Poncyljusz. „Jeżeli będzie to Kodeks rodzinny, to nie może pan z mojej strony liczyć na poparcie tego rozwiązania” – dodał gość Roberta Mazurka. „Uczciwie mówiłem to od samego początku – dlatego że w drugim kroku mamy prawo do dziecka, tu już otwiera się kolejny bardzo daleko idący spór” – dodaje poseł-elekt KO.

Prawybory w PO

„Będąc politykiem KO, będę czuł się w obowiązku popierania kandydata wyłonionego mam nadzieję, że w prawyborach. Najłatwiej będzie mi znaleźć w sobie entuzjazm do kandydatury Donalda Tuska, dlatego że uważam, że to jest osoba, która ma największe szanse powalczenia z kandydatem PiS-u” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Paweł Poncyljusz. Według posła-elekta KO prawybory to dobry pomysł. „Wydaje mi się, że to by była taka demokratyczna fajna procedura” – ocenia gość Roberta Mazurka. Jego zdaniem Tusk do takich prawyborów powinien stanąć.

Macierewicz marszałkiem-seniorem?

W internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Paweł Poncyljusz był pytany o dzisiejsze doniesienia „Super Expressu” o kandydaturze Antoniego Macierewicza na marszałka-seniora Sejmu. Czy to dobry pomysł? „Moim zdaniem nie” – ocenił poseł-elekt Koalicji Obywatelskiej. „Byłoby ciekawie, gdyby Janusz Korwin-Mikke stał się tym marszałkiem-seniorem. Tak wyborcy zdecydowali tu w Warszawie” – stwierdził.

Poncyljusz był też pytany o polityczną odpowiedzialność za wyniki wyborów parlamentarnych. „Lider partii odpowiada politycznie, zawsze. Grzegorz Schetyna jest liderem PO i Koalicji Obywatelskiej” – mówił. Jak zapewnił, „nie będzie żądał głowy Schetyny”. „To byłoby nieuczciwe z mojej strony” – tłumaczył polityk, którego Schetyna zaprosił na listy KO. Jak ocenił, dyskusje o zmianach we władzach Koalicji „to trochę michałki personalne, które wygasną dosłownie w ciągu kilku dni”‚.

Całość rozmowy na RMF24.pl.