Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Nowelizacja ustawy o SN. Kosiniak-Kamysz: To nie przywraca praworządności

Fot. Facebook Władysław Kosiniak – Kamysz z żoną i dziećmi

„To nie przywraca praworządności” – tak uchwalenie przez Sejm nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym skomentował w Rozmowie w południe w RMF FM Władysław Kosiniak-Kamysz.

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego przyznał w rozmowie z Mariuszem Piekarskim, że „podpisanie i przyznanie Krajowego Planu Odbudowy nie jest równoznaczne z uruchomieniem środków”.

„Środki muszą spełniać zasadę warunkowości, na którą premier Morawiecki zgodził się sam, czyli praworządność i dopiero wtedy środki. Mechanizm praworządności popierany przez premiera Morawieckiego nie jest spełniony i środki mogą nie zostać uruchomione. Ja się będę bardzo cieszył, jak 2 czerwca Ursula von der Leyen powie, że KPO jest zatwierdzone” – dodał szef Polskiego Stronnictwa Ludowego.

„Zrobimy wszystko, żeby te środki popłynęły do Polski. Wniesiemy poprawki w Senacie do tej ustawy (o Sądzie Najwyższym – przyp. red.). Gwarantuję to. Mamy większość w Senacie” – podkreślił polityk.

Więcej na RMF24.pl.