Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Nowa linia FlixBusa z Rzeszowa bezpośrednio m.in. do Pragi i Brukseli

Fot. FlixBus

RZESZÓW. FlixBus Polska uruchamia nową linię międzynarodową, dzięki którejz Rzeszowa będzie można dojechać bezpośrednio do Czech, Niemiec, Belgii i Holandii. Do siatki połączeń operatora dołącza aż 8miast, w tym m.in. Rotterdam, Antwerpia i Frankfurt n. Menem. Linia startuje 30 października, a bilety są dostępne na stronie flixbus.pl, w aplikacji mobilnej oraz w ponad 700 stacjonarnych punktach sprzedaży.

Trasa linii N1310 prezentuje się następująco:

Medyka – Przemyśl – Rzeszów – Tarnów – Kraków – Katowice – Żory – Jastrzębie-Zdrój – Ostrawa – Ołomuniec – Praga – Norymberga – Furth – Erlangen – Frankfurt n. Menem – Moguncja – Koblencja – Akwizgran – Bruksela – Antwerpia – Rotterdam

Nowe połączenie FlixBusa do Rotterdamu to przede wszystkim nowe możliwości podróży do Czech, Niemiec, Belgii i Holandii. Dodatkowo, dzięki nowej linii dojechać można bezpośrednio aż do siedmiu polskich miast, w tym do Krakowa, jednego z trzech głównych centrów przesiadkowych FlixBusa w Polsce– komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

Autobus z Rzeszowa w kierunku Rotterdamukursowałbędzie 5 razy w tygodniu, od środy do niedzieli o godz. 17:50. Bilety na wszystkie połączenia są już dostępne w sprzedaży na stronie flixbus.pl, w aplikacji mobilnej FlixBus oraz w ponad 700 stacjonarnych punktach sprzedaży. W Rzeszowie bilety na podróż FlixBusem można kupić m.in. w punktach:PKS Rzeszów (ul. Grottgera 1) oraz Biuro Podróży Janosik(ul. Kopernika 3/11).

FlixBus w Polsce i na świecie

Dzięki uruchomionym w ostatnich tygodniach połączeniom, autobusyFlixBus Polska kursują już do ponad 200 miast. Ostatnie miesiące to również dynamiczny globalny rozwój FlixMobility, spółki matki marki FlixBus. Firma zapowiedziała między innymi osiągnięcie 100% neutralności dla środowiska do 2030 roku. Jednym z pierwszych kroków w tym kierunku mają być testy autobusów dalekobieżnych zasilanych ogniwami wodorowymi. Co więcej, w czerwcu br. FlixBus oficjalnie rozpoczął działalność na rynku ukraińskim, a w październiku ogłosił start operacji w Turcji oraz uruchomienie marki FlixTrain w Szwecji.

W kolejnych miesiącach spółka zapowiada ekspansję w Ameryce Południowej i Azji, a także zbudowanie kompleksowej platformy z usługami transportowymi dla osób szukających przejazdów w przystępnej cenie, rozwijając swoje marki FlixBus, FlixTrain, FlixCharter, a wkrótce również FlixCar.

(ip)