Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Noc Biologów w UR już 14 stycznia

14 stycznia 2022 r. (piątek) w godz. 14:00- 20:00 odbędzie się szósta edycja Nocy Biologów w Rzeszowie. Pracownicy i studenci Instytutu Biologii i Biotechnologii oraz pracownicy Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego zapraszają do uczestnictwa w akcji, która w tym roku ze względów pandemicznych odbędzie się w formule hybrydowej. 

Pomimo konieczności zmiany technicznej organizacji wydarzenia, akcja Nocy Biologów jest nadal wspaniałą okazją do spotkania się z naukowcami zarówno na wykładach jak i w laboratoriach, by odkrywać tajniki życia, dyskutować na temat aktualnych problemów, czy po prostu zafascynować się pasjonującą dziedziną nauki jaką jest BIOLOGIA.

Wydarzenie jest głównie skierowane do uczniów (starszych klas) szkół podstawowych oraz szkół średnich, ale jesteśmy przekonani, że każdy pasjonat biologii z pewnością znajdzie u nas coś dla siebie.

W ramach tegorocznej akcji planowane są następujące formy zajęć:

Wydarzenia on-line:

  • Wykłady za pośrednictwem platformy ZOOM.

W tym wykład JM Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwestra Czopka oraz Pani Prorektor Kolegium Nauk Przyrodniczych prof. dr hab. Idalii Kasprzyk.

Na wykłady nie obowiązuje rezerwacja niemniej jednak jednocześnie może dołączyć nie więcej niż 500 osób.

  • Pokazy

Udostępniane za pośrednictwem bezpośredniego streamingu na stronę Facebooka Instytutu Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego

(https://www.facebook.com/ibbuniwersyteturzeszowskiego) oraz YouTube w ściśle określonym czasie emisji.

Wydarzenia w kontakcie bezpośrednim, na terenie budynków Uniwersytetu Rzeszowskiego :

W trakcie których uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania zasad ścisłego reżimu sanitarnego, w tym obowiązkowym jest zasłanianie ust i nosa za pomocą maseczki, możliwie jak największe zachowywanie dystansu między uczestnikami oraz mycie i dezynfekcja rąk. 

  • Warsztaty w małych grupach w kontakcie bezpośrednim (wymagana wcześniejsza rezerwacja on-line, ograniczona ilość miejsc).
  • Pokazy otwarte, wystawy, gry i zabawy edukacyjne przewidziane do realizacji w małych grupach w kontakcie bezpośrednim (wymagana wcześniejsza rezerwacja on-line, ograniczona ilość miejsc dostosowana do limitów, wymagane udanie się do punktu rejestracyjnego w celu odnotowania obecności na terenie budynku). 

Niezależnie od formy kontaktu, spędźmy wspólnie Noc Biologów na Uniwersytecie Rzeszowskim!

(materiał nadesłany)