Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Niecodzienny projekt dla seniorów w gminie Krasne

KRASNE. Projekt ?Złota jesień ? każdy z nas będzie seniorem?  potrwa aż dwa lata. W ramach przedsięwzięcia będą realizowane w miejscu zamieszkania usługi opiekuńcze, w tym te specjalistyczne, pomoc sąsiedzka, usługi teleopieki oraz powstanie dzienny dom opieki.

Prosimy o zgłaszanie osób starszych, niesamodzielnych po 60 roku życia w tym osób niepełnosprawnych, oraz samotnie gospodarujących, których stan zdrowia nie wymaga leczenia w warunkach szpitalnych, uniemożliwia jednak samodzielne wykonywanie podstawowych czynności dnia codziennego, zamieszkałych na terenie gminy Krasne ? informuje Urząd Gminy Krasne.

Na czym polega projekt?

Usługi oferowane w ramach projektu będą polegać na pomocy osobie starszej w zaspokajaniu codziennych potrzeb, zapewnieniu kontaktu z otoczeniem, opiece higienicznej i pielęgnacyjnej. Co ciekawe i przede wszystkim ważne dla każdej z biorących udział w projekcie osób, usługi specjalistyczne zostaną dostosowane do indywidualnych potrzeb wynikających z niepełnosprawności i schorzeń osób starszych. W szczególności będą polegały one na rehabilitacji i usprawnianiu zaburzonych funkcji organizmu i będą świadczone przez wykwalifikowanych specjalistów.

Rekrutacja potrwa do 12 lutego br. Szczegółowe informacje na temat projektu i rekrutacji można uzyskać w  Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krasnem w siedzibie ośrodka oraz pod numerem telefonu 17 23 00 260, 17 23 00 256, 17 23 00 261.

Projekt potrwa 2 lata tj. od lutego 2018 r. do końca lutego 2020 r.