Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

NIECODZIENNE ODKRYCIE podczas remontu drogi! Musieli przyjechać…

Zdjęcie ilustracyjne

REGION. Operator koparki, podczas prac ziemnych przy remoncie drogi w Tuczempach, wykopał niewybuch. O znalezisku powiadomił dyżurnego jarosławskiej komendy. Funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne, zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu do czasu przyjazdu saperów.

Przedwczoraj około godz. 11, oficer dyżurny jarosławskiej jednostki przyjął zgłoszenie dotyczące odnalezienia niewybuchu podczas remontu drogi w Tuczempach. Operator koparki, w trakcie prowadzonych prac ziemnych zauważył, że podczas wysypywania ziemi z łyżki, wypadł z niej przedmiot przypominający niewybuch. Przerwał pracę i o znalezisku powiadomił policję.

Miejsce to zostało natychmiast zabezpieczone przez funkcjonariuszy z jarosławskiej komendy. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znaleziony niewybuch, to pocisk artyleryjski długości około 70 cm i średnicy około 8 cm z ładunkiem bojowym, zapalnikiem i ładunkiem miotającym, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Pocisk pomimo upływu czasu stanowił zagrożenie dla życia i zdrowia, ze względu na zachowane wartości bojowe.

Dyżurny powiadomił o znalezisku saperów z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie. Do czasu przyjazdu saperów miejsce odnalezienia niewybuchu zabezpieczali policjanci. Ruch na ul. Mickiewicza został chwilowo wstrzymany do czasu transportu przez saperów pocisku do wozu saperskiego.

źródło: policja.pl