Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Nie żyje Lesław Kornak. Wieloletni dyrektor w Urzędzie Marszałkowskim

RZESZÓW. 22 lutego br. zmarł Lesław Kornak, dyrektor Departamentu Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. W urzędzie marszałkowskim pracował od 2013 roku. Dbał o rozwój i tworzenie infrastruktury komunikacyjnej dla województwa.

Na przestrzeni ostatnich lat pod jego kierownictwem powstało wiele ważnych dla regionu inwestycji oraz projektów drogowych i kolejowych. Dbał o to, żeby przy udziale unijnych środków rozwijać sieć dróg wojewódzkich, tak by jak najlepiej powiązać je z autostradą A4 i drogą ekspresową S-19. Budowana właśnie droga ekspresowa S-19 z Rzeszowa do Lublina powstaje na trasie, która została wyznaczona z udziałem Lesława Kornaka ? informuje Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego.

Przyczynił się do powstania obwodnic, w tym otwartej w ostatnim czasie obwodnicy Sokołowa Małopolskiego. Był absolwentem Politechniki Lubelskiej. Odszedł niedługo przez swymi 60. urodzinami.