Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Telefony komórkowe_kreacje_świąteczne - zobacz na Ceneo

„Nadal uważam, że prywatna służba zdrowia jest lepsza”

Dziambor: Nadal uważam, że prywatna służba zdrowia jest lepsza

„Tak, nadal uważam, że prywatna służba zdrowia jest lepsza” – zadeklarował w Porannej rozmowie w RMF FM poseł Konfederacji Artur Dziambor. „Gdybyśmy przeszli na całkowicie prywatny system, ten, który proponowała partia KORWiN i proponuje zawsze, to byśmy mieli zupełnie inny układ, bo państwo współpracowałoby z prywatnymi przedsiębiorcami” – stwierdził.

„W tym momencie sytuacja jest taka, że my płacimy w ZUS-ie ubezpieczenie, a później i tak bardzo często idziemy do prywatnego lekarza, bo jest szybciej, lepiej, ładniej, więc róbmy wszystko, żeby można było chociaż dokonać wyboru pomiędzy płaceniem składki ZUS-owskiej państwu, a prywatnej firmie, bo tego wyboru dzisiaj nie mamy” – zaznaczył gość Roberta Mazurka.

„W moim idealnym świecie służba zdrowia jest prywatna, ale ja też osobiście uważam, że w moim idealnym świecie również szkolnictwo jest prywatne, więc to są dosyć odległe światy. Idźmy w tę stronę, natomiast ja wiem, że to się długo nie stanie” – dodał.

Więcej na RMF24.PL